Manicure japoński — czym jest i czy jest w stanie zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Zastanawiasz się nad tym, czy lakiery hybrydowe niszczą paznokcie? Przyglądając się wszystkim badaniom naukowym odpowiedź brzmi: NIE, jeśli dobrze nałożysz i zdejmiesz lakier. Niestety wiele pań, decydując się na samodzielne nałożenie hybrydy, jeśli nawet nałożą ją prawidłowo, często nie zdejmują jej tak, jak powinno się to robić, co doprowadza do mikrouszkodzeń płytki, które niestety są niewidoczne gołym okiem. Jeśli jednak zauważysz, że Twoje paznokcie są słabsze, łamią się, pamiętaj, aby je zregenerować. W tym celu możesz wykorzystać rozmaite preparaty i metody. Jedną z nich jest manicure japoński, który można wykonać zaraz po zdjęciu hybrydy.

Czym jest manicure japoński? Dlaczego warto go zrobić?

Każde paznokcie, nawet te, na których nigdy nie była robiona hybryda, potrzebują regeneracji. Pomóc w tym może manicure japoński. Pamiętaj jednak, że nie zawsze możesz go wykonać. Jeżeli paznokcie są bardzo osłabione, a ich stan pozostawia wiele do życzenia, zaniechaj wykonania manicure japońskiego na rzecz innych metod regeneracji. 

Zdobienie w stylu japońskim można stosować, jeśli chce się wzmocnić paznokcie, na których noszono hybrydę. Metoda ta polega na wtarciu w paznokcie specjalnej pasty, w skład której wchodzą witaminy A i E oraz składniki odżywcze, takie jak np., wosk pszczeli. Preparat wciera się w płytkę za pomocą polerki, która nadaje jej naturalny połysk. Produkt utrzymuje się na paznokciach do 10 dni, w których czasie nie można wykonywać innych rodzajów manicure, np. żelowego czy kolejnej hybrydy. 

Jeśli nie manicure japoński to co?

Jeżeli okaże się, że manicure japoński nie wystarczy do regeneracji zniszczonych paznokci. spróbuj wzmocnić je za pomocą oleju rycynowego. Wiele pań stosuje go jako zamiennik różnego rodzaju odżywek. Jeżeli będziesz go stosowała regularnie, możesz mieć pewność, że doskonale odżywi i wzmocni płytkę paznokcia, dzięki czemu ta będzie twarda i błyszcząca. Wystarczy, że codziennie wieczorem, przed snem natrzesz płytkę z pomocą patyczka do paznokci lub wacika, a po krótkim czasie zobaczysz efekty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *