Regeneracja paznokci — olej rycynowy i manicure biologiczny — co warto o nich wiedzieć?

Regeneracja paznokci jest niezwykle ważna, bez względu na to, czy nosiłaś wcześniej manicure hybrydowy lub żelowy, czy nie. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że codziennie narażasz płytkę paznokcia na różne niebezpieczeństwa i możliwość uszkodzenia. Abyś miała pewność, że do tego nie dojdzie, stosuje regularnie regenerację płytki. Pamiętaj, że masz wiele możliwości, które sprawią, że Twoje paznokcie zawsze będą wyglądały nieskazitelnie. Dziś zajmiemy się dwoma z często stosowanymi metodami. Mowa będzie o olejku rycynowym oraz o manicure biologicznym. Zapoznaj się z tymi dwoma możliwościami i zdecyduj, która będzie dla Ciebie najlepsza. Dzięki nim żadne lakiery hybrydowe LED nie będą Ci straszne. 

Dlaczego warto wykorzystać olejek rycynowy?

Olejek rycynowy jest przez wiele kobiet uważany za jeden z najlepszych zamienników popularnych odżywek. Wystarczy nałożyć go na paznokcie wacikiem kosmetycznym lub patyczkiem do paznokci, aby mieć pewność, że płytka otrzyma odpowiednią ilość witaminy A i E oraz składników odżywczych, takich jak choćby wosk pszczeli. Kuracja stosowana regularnie sprawi, że osłabione paznokcie odzyskają prawidłową kondycję i blask. Ogromną zaletą oleju rycynowego są nie tylko jego właściwości, ale również niska cena. Olejek kosztuje bowiem kilka złotych, a wystarcza na wiele tygodni regeneracji. Jedyny minus metody to fakt, że podczas stosowania olejku nie można stosować żadnych zdobień na paznokciach, w tym również nie można nakładać innych odżywek, ale to powinno być chyba logiczne. A efekt — ten powinien zrekompensować Ci niedogodności związane z brakiem pomalowanych paznokci. 

Manicure biologiczny — co to takiego?

Jest to jedna z najdelikatniejszych metod dbania o paznokcie. Nie da się również ukryć, że jak sama nazwa skazuje, jest metodą dającą niezwykle naturalny efekt. Całość zabiegu polega na opiłowaniu paznokci papierowym lub szklanym pilnikiem. Nigdy nie rób tego metalowym produktem. Dodatkowo, po kąpieli w ciepłej wodzie odsuń skórki drewnianym patyczkiem. Na koniec wsmaruj olejek lub odżywkę. Ot, cała filozofia. Taki manicure stosuje do momentu, aż paznokcie nie odzyskają swojej mocy i nie przestaną się rozdwajać. Zobacz więcej na https://www.twojehybrydy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *