Piłowanie paznokci do manicure hybrydowego — jak zrobić to poprawnie?

Decydując się na samodzielne wykonanie manicure hybrydowego, nie możesz skupiać się jedynie na doborze odpowiednich narzędzi i lakierów Victoria Vynn UV. Jeżeli robisz to po raz pierwszy, musisz nabyć trochę wiedzy teoretycznej i praktycznej, aby jak najlepiej wykonać zdobienie. Mając na uwadze, że nie każda kobieta wie, jak dobrze opiłować paznokcie, dziś poruszamy ten temat. Mamy nadzieję, że wiedza, którą nabędziesz po przeczytaniu tego wpisu pozwoli Ci prawidłowo przygotować płytkę paznokcia. 

Jak nie zniszczyć płytki podczas piłowania?

Piłowanie paznokci to etap, którego nie można pominąć podczas wykonywania manicure hybrydowego. Głównym powodem tego zabiegu jest to, że płytka musi być otwarta. Nie może być śliska i gładka, ponieważ lakier nie będzie się na niej trzymał. Lakier, a dokładniej baza, którą nakłada się jako pierwszą, musi mieć szansę na to, aby złapać się powierzchni. Jeżeli tego nie zrobisz, baza będzie się ściągać. 

Kiedy będziesz matowiła płytkę, pamiętaj o tym, aby robić to delikatnie. W tym etapie nie chodzi o to, aby spiłować pół paznokcia i dostać się do macierzy, a jedynie delikatnie musnąć go blokiem polerskim, dzięki czemu straci swój blask. Niestety wiele kobiet, w tym również profesjonalnych manicurzystek popełnia błąd, przez co dochodzi do uszkodzenia płytki, które widać po zdjęciu lakieru. Powinnaś o tym pamiętać, jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie przez długi czas były w dobrej kondycji. Nie przyciskaj bloczku polerskiego do płytki, a jedynie muskaj ją nim. Dzięki temu zmatowisz wierzchnią warstwę paznokcia, nie uszkadzając go przy tym. Pamiętaj również, aby opiłowanego paznokcia nie dotykać palcami, na których znajduje się naturalne, tłuste sebum. Jeżeli boisz się, że może do tego dojść, nałóż na dłoń, której akurat nie stylizujesz jednorazową rękawiczkę. Po opiłowaniu paznokci zanurz dłonie na kilka chwil w wodzie. Dzięki temu ponownie zmiękczysz skórki i pozbędziesz się pyłku, który powstał podczas piłowania. Tak przygotowane możesz potraktować celanerem, czyli preparatem do odtłuszczania. Zobacz więcej na https://www.twojehybrydy.pl/pl/producer/Victoria-Vynn/6

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *